مواظب ایدز باشید

دوستان عزیزم

چند وقت پیش در یک سالن سینما شخصی احساس کرد شئ نوک تیزی از صندلی به بدن او فرو رفت
وقتی که بلند شد تا ببیند چه بوده متوجه می شود یک سوزنی است که یک یادداشت کوچک هم به آن چسبیده و روی آن نوشته شده:

" شما هم به ویروس ایدز مبتلا شدید"

 مرکز کنترل بیماریها در پاریس موارد مشابه زیادی را اخیراً در شهرهای دیگر نیز گزارش کرده که سوزنهای آزمایش شده همه به ویروس ایدز آلوده بودند.این مرکز همچنین گزارش می کند که سوزن های آلوده در محل دریافت پول عابر بانکها نیز پیدا شده­اند.

ما از همه می­خواهیم که برای مواجه نشدن با اینچنین موضوعی احتیاط بسیار زیادی کنند بخصوص قبل از استفاده از صندلی در هر مکان عمومی، آن را به دقت بررسی کنید. 

 اخیراً پزشکی داستان مشابهی که برای یکی از بیماران مبتلا به ایدز در سینما پریا شهر دهلی اتفاق افتاده بود را نقل می کرد و می گفت آنجا نیز یادداشتی با این عنوان وجود داشته که "به دنیای خانواده ایدزی ها خوش آمدی"

به هر حال پزشکان می گویند که 6 ماه طول می کشد تا ویروس کاملاً رشد کرده و شروع به اسیب به سیستم بدن و سلامت قربانی کند و بیمار 5 تا 6 سال میتواند با مقابل مرگ مبارزه کند، هر چند دختری در عرض 4 ماه فوت شد که احتمالاً به دلیل شوک عصبی زیاد بوده است.

خوب نتایج تحقیق:

پس از گفتگو با یکی از دوستانم در مرکز یکی از آزمایشگاه های شاهرود به نتایج زیر رسیدم :

1- عمدتا دو ویروس خطرناک وجود دارد که ممکن است انسان در چنین مواردی دچار آن شود اولی ایدز و دیگری هپاتیت است

2- زمان زنده ماندن ویروس ایدز در فضای آزاد مانند نوک سوزن روی یک صندلی در سینما حداکثر یک ساعت است که البته بستگی دارد به غلظت خون و میزان ویروسی که در آن مایع وجود دارد و پزشکان معتقدند با خشک شدن خون به میزان 99 درصد ویروس از بین میرود. اما ویروس هپاتیت تا 24 ساعت زنده خواهد ماند .

3- همه می دانند ویروس ایدز راه درمانی ندارد اگرچه من مطالبی مبنی بر درمان آن خوانده ام و اینکه داروهایی ساخته شده ولی هنوز خبری از این دارو ها نیست و عملا افراد از دست می روند .ولی خوب ویروس هپاتیت راه درمان دارد و در کشور ما هم بیماران این ویروس درمان می شوند .

4-نکته آخر اینکه راه انتقال این دو ویروس مشابه هم هست ولی باید دقت داشت که گاهی اوقات حتی اگر ویروس نوک سوزن تازه باشد و چند ثانیه هم طول نکشیده باشد تا ویروس از بیمار به ما منتقل شود باز هم نمی توان یقین داشت که مبتلا شده ایم چرا که شرایطی برای این کار وجود دارد و شاید ویروس به نحوی وارد بافت بدن ما شود که به خون سرایت نکند و ...

در هر حال دانستن چنین نکاتی برای همه مفید و امکان آن هم وجود دارد لذا با آرزوی سلامتی برای شما خواهشمندم مراقب خود و خانواده محترمتان باشید.

/ 1 نظر / 25 بازدید
اوا

عالیییییییییی بوووووووووووود.