یوزر ها در ویندوز

سلام

پشت کامپیوتر بسیاری از اقوام ، دوستان و آشنایان که نشستم این ضعف رو احساس کردم و متاسفانه هیچکدام هم اطلاعاتی در این مورد نداشتند . در صورتیکه که با یک آموزش ساده مانند این مقاله مشکل مرتفع خواهد شد .

امیدوارم با واژه User  در ویندوز آشنایی داشته باید . خوب ما برای ورود به ویندوز بعد از اینکه کامپیوتر را روشن می کنیم یک پسورد را باید به سیستم بدهیم که قبلا تعریف شده و این پسورد برای یوزر شماست . البته گاهی هم اصلا پسورد نمی خواهد که با این روش خواهید توانست تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید .

خوب ما در هر سیستم حتما این دو یوزر را داریم (Administrator  , Guest)

Guest : یوزری است که معمولا و بصورت اتوماتیک غیر فعال و اصولا سطح دسترسی این یوزر هم محدود است .

Administrator : این یوزر اصلی ویدوز شماست و تمام دسترسی ها را دارد .

یوزری هم ممکن است وجود داشته باشد مثلا به نام شما (majid)

 

مطلبی که باید بدانید این است که شما فرضا برای یوزر majid پسورد گذاشته اید و وقتی هم  کامپیوتر را روشن می کنید از شما پسورد را می خواهد و شما در حقیقت پسورد یوزر مجید را وارد نموده و وارد سیستم می شوید . حالا غافل از این هستید که دو یوزر دیگر به نام های (administrator و Guest) دارید که ممکن است حتی پسورد هم نداشته باشند و معمولا بصورت عادی مشاهده نمی شوند و در بعضی از سیستم ها کسانی مانند اینجانب و یا کسی که برای شما ویندوز نصب کرده است براحتی به سیستم شما دسترسی پیدا خواهد کرد .

یعنی چی ؟!!!!!!

هنگام ورود به ویندوز اگر یوزر administrator پسورد نداشته باشد کافی است شما کلید های Ctrl+Alt+Delete را با هم فشار دهید  که در این صورت پنجره زیر نمایان خواهد شد .

 

در این پنجره در قسمت اول نام یوزر مورد نظر یعنی administrator را تایپ نموده و روی ok کلیک نمائید .

اگر وارد ویندوز شدید خوب تاحالا ممکنه سرتون کلاه رفته باشه و در صورتی که با پیغام خطا مواجه شدید یعنی یوزر ادمین شما دارای پسورد است .

برای اطمینان :

1-      وارد صفحه دسکتاپ که شدید روی آیکون  My  Computer راست کلیک نموده و گزینه Manage را انتخاب کنید.

2-      در پنچره ظاهر شده ، از پنل سمت چپ وارد آدرس Local Users and Groups شده و روی گزینه Users کلیک نمائید .

3-      خوب حالا در پنل سمت راست  لیست کلیه یوزرهای سیستم شما به نمایش در آمده است .

4-      حالا روی یوزر  administrator  راست کلیک نمائید و گزینه Set Password  را انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده روی گزینه Proceed کلیک نمائید .

5-      در پنجره بعد از شما رمز جدید را می خواهد و شما باید در دو کادر موجود پسورد را وارد کنید و روی گزینه Ok کلیک نمائید .

6-      خوب حالا همین کار را برای یوزر های دیگر هم انجام دهید و بهتر است که پسورد انتخابی برای administrator با بقیه یوزر ها متفاوت باشد .

7-      کلیه یوزر های شما دارای رمز ورود شده اند و کسی بدون اجازه نمی تواند وارد سیستم شما شود .

نکته : تعیین پسورد برای کلیه یوزر های سیستم علاوه بر مزایای ذکر شده دارای خوبی های دیگری است که در مقالات دیگر به آن اشاره خواهم کرد .

/ 0 نظر / 18 بازدید